Bezmaksas dziesmu un rotaļu notis

Šajā sadaļā atradīsi brīviņus dziesmām un rotaļām par RUDENS tematiku.



Dziesma Latvijas svētkiem

K.Paula "Latvijā mana ģimene"

Dāvinu katram dziesmiņu par Latviju un ģimenes locekļiem. 

Nereti valsts svētku mēnesī bērni ar skolotājām pārrunā un aktualizē arī to, kas ir mājas, kas dzīvo mājās, kur esam piedzimuši un kas ir ģimene, tā vedinot bērniņus izprast lielo vārdu "dzimtene". Šādām mūzikas nodarbībām tapa dziesma "Latvijā mana ģimene"kas atrodama starp citām rudenīgām dziesmām Ināras Laures un Kristiānas Paulas grāmatiņā Dziesmas un rotaļas bērniem: priekpilnām rudens nodarbībām 2”. Tajā tiek dziedāts par to, ka Latvijā dzīvo māmiņa, tētis, brālis, māsiņa, omītes, opīši un draugi, draudzenes - ka tā ir vieta, kur dzīvo ģimene un kur esam dzimuši.

Bērniem ļoti patīk šī dziesmiņa. 

Pirms tās dziedāšanas visi apspriežam, kam kādi ģimenes locekļi ir, vai viņi visi dzīvo Latvijā (jo kādam tētis, mēdz būt, strādā ārzemēs). 

Parasti daru tā - sagatavoju attēlu no interneta ar ģimeni. Kad dziedu dziesmu pirmo reizi, katrā pantā rādu secīgi, par ko tagad dziedāšu, ļaujot bērniem saprast un teikt man priekšā, par ko jādzied. Dziesmu jau mācoties dziedāt ar bērnim, joprojām rādu attēlu, šoreiz aicinot dziedāt kopā.

Lai lejupielādētu dziesmiņu, spied uz tās nosaukuma tekstā (skat. augstāk) vai spied te.

Te arī attēli, ko es izmantoju, bet tos viennozīmīgi var sameklēt katrs pats.

(Attēlu faili atrasti www.canva.com)

 Var arī aicināt bērnus grupā uzzīmēt savu ģimeni un mūzikas nodarbībā nākt ar savu darbiņu un apgūt dziesmu.

Lai skan un skaisti Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētki!

"Satausti draugu!"

Rotaļa, kas var noderēt arī Mārtiņdienai

Rotaļa bērniem vecumā no 5 gadiem. Šo rotaļu var izmantot maskošanās svētkos kā Mārtiņos un Budēļos, kā arī jebkurā citā nodarbībā, aicinot bērnus būt vērīgiem, vienam otru kārtīgi aplūkot, ievērot katrā ko atšķirīgu. Rotaļas uzdevums ir sataustīt kādu ar aizsietām acīm un uzminēt, kas tas ir par bērnu vai kāds tērps viņam mugurā utml..

Rotaļdziesmas notis atrodamas, klikšķinot šeit.

Šī rotaļa un vairākas citas rudenīgas rotaļas un dziesmas atrodamas Ināras Laures un Kristiānas Paulas PDF grāmatiņā Dziesmas un rotaļas bērniem: priekpilnām rudens nodarbībām 2”.

Lai lustīga maskošanās! 🦊🐻🐭

Dziesma tētim

Dažus gadus atpakaļ tapa K. Paulas dziesma par godu tētiem ar nosaukumu "Supertētis". Te pieejams tās pdf nošu fails.

Dziesmiņa atrodama arī pirmajā Kristiānas Paulas un Ināras Laures grāmatiņā "Dziesmas un rotaļas bērniem: priekpilnām agrā rudens nodarbībām". Tur ir vēl citas dziesmas rudenim. Ja vēlies, ieskaties te!

Lai priecīga Tēvu diena!

"Eža putra" 

(Kristiāna Paula)

Šī ir rudenīga dziesmiņa par ezīti un putras vārīšanu. Ar mazākajiem bērniņiem dziedam šo dziesmu, vārot putriņu plaukstās, izmantojot to kā pirkstiņu rotaļu. Citas reizes izmantoju bali katliņu, iedodot to vienam no bērniem, kurš "maisa putru" tajā. 

Ļoti interesanti ir ar bērniem pārrunāt, ko tad īsti eži ēd. Bērni ir pārsteigti uzzināt, ka tie nav āboli un sēnes, bet gan sliekas, gliemeži, arī čūskas un peles. Pēc pārrunāšanas dziedam šo rotaļdziesmu. 

Zemāk dalos ar ideju nodarbībai, kur šī dziesmiņa izmantojama.

Lai lejupielādētu dziesmiņu, spied te.

Šī rotaldziesma atrodama arī pirmajā Kristiānas Paulas un Ināras Laures grāmatiņā "Dziesmas un rotaļas bērniem: priekpilnām agrā rudens nodarbībām".

Interesantākai nodarbības gaitai var sagatavot no pūkainajām stieplītēm gliemezīšus, no platajām lentām, ar mezglu vienā galā, - čūskas. Pēc sasveicināšanās dziesmas nodziedāšanas kopā ar bērniem, skolotājs, turot rokās roku lelli ezīti, aicinot bērnus darīt līdzteatrāli un ar šņākoņām utml. skaņām, itkā noķer gliemezīšus un čūskas un ieliek tos spainītī, kas kalpo kā katliņš, kurā maisa putru ar aptamborētu bumbuļvālīti.

Rotaļnodarbībā var apspēlēt, ka ezītis slēpjas lapu kaudzē (krāsainie lakatiņi). Pēc šīs rotaļas (apraksts pie notīm), kad ezītis itkā paēdis, aicina katru bērnu paņemt vienu lakatiņu un dejot kustību rotaļu, kurā bērni kļuvuši par lapiņām. Nodarbības noslēgumā var apspēlēt to, ka ezītis noguris, laiks nosnausties - roku lelli šūpuļdziesmas pavadībā aijājot dod uz priekšu aplī, tad ieliek tā centrā un katru bērnu aicina apsegt ezīti ar savu lakatiņu.

Šādi mēs liekam ezīti arī gulēt ziemas miegu, pašūpojot to arī lielā audumā, tad apklājot ar lakatiņiem. Pēc ezīša iemidzināšanas, skolotājs no bērniņiem atvadās, klusu dziedot atvadu dziesmiņu un aicinot netrokšņot, lai nepamodina mazo adataino draugu. Bērni, parasti, ir ļoti uzmanīgi un patiesi cenšas būt īpaši klusiņi, izejot no zāles. :)

Priecāšos, ja šī ideja iedvesmos radošām nodarbībām!

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.